Zoek   zoek

English
MOS - GrondMechanica
Asbestonderzoek

Als asbest in het verleden als verharding voor toegangswegen, kavelpaden en erven is gebruikt, kan dit risico's opleveren voor de volksgezondheid. In 2000 is vanwege deze risico's het besluit Asbestwegen Milieubeheer van kracht geworden. Volgens dit besluit is het verboden om een onbedekte asbesthoudende weg of erf in het bezit te hebben. Deze asbestwegen, paden en erven liggen vanwege de ligging van de voormalige asbestfabrieken van Eternit /Asbestona  vooral in Goor en Harderwijk. 

Het ministerie van VROM heeft financiële middelen vrijgemaakt om bovengenoemde zaken mogelijk te maken. Inmiddels is de laatste saneringsronde gestart  De werkzaamdheden voor deze 3e fase zijn gedelegeerd naar de Dienst Landelijk Gebied in Zwolle. Middels een openbare aanbesteding heeft de combinatie Mos Grondmechanica BV en Hunneman Advies uit Raalte opdracht gekregen voor een 2-tal clusters, te weten "locaties Landgoed Twickel (Goor)" en "locaties bebouwd gebied Goor". De combinatie Mos grondmechanica BV en Hunneman BV gaan dan ook samen met andere laboratoriapartners zorg dragen voor onderzoek van verontreinigde wegen, erven en bodems met asbest in de omgeving van Goor. In totaal onderzoekt de combinatie ca. 600 deellocaties. De werkzaamheden zullen maximaal 1 jaar duren en zullen in de zomer van 2011 afgerond moeten worden.



De combinatie draagt in dit project zorg voor de communicatie met omwonenden, het opstellen van de onderzoeksplannen en het verrichten van milieukundig onderzoek en rapportage.

1    Opstellen onderzoekplannen.  

Voordat er daadwerkelijk onderzoek kan worden verricht dient in eerste instantie bekend te zijn wat o.a. de onderzoekslocatie is. Via een melding van de eigenaar is soms (in beperkte mate) globaal bekend waar de weg, pad of erfverharding aanwezig is en/of er asbestverdacht materiaal is aangetroffen. Middels het uitvoeren van een vooronderzoek wordt de exacte begrenzing van de onderzoekslocatie vastgesteld.

2    Uitvoeren veldonderzoek.

De onderzoeken worden uitgevoerd onder protocol BRL SIKB 2018. De werkzamheden worden onder het strengste veiligheidsregime verricht; zijnde 3T. Daarbovenop wordt te allen tijde gewerkt met een volgelaatsmasker. Vanwege de grote omvang van de werkzaamheden vworden er machinaal sleuven gegraven en is er een zeefmachine aanwezig. Van alle sleuven worden monsters genomen voor analyse op asbest. Zodoende wordt de ernst en de omvang van de verontreiniging met asbest in beeld gebracht. De werkzaamheden worden uitsluitend verricht met eigen materiaal van Mos Grondmechanica zoals daar zijn te noemen een decontaminatie-unit, een graafmachine met overdrukcabine en een mobiele zeefinstallatie, gps-apparatuur en een verdichtingsapparaat.  



3    opstellen rapportages.


De rapportages worden in een geautomatiseerd standaard format geleverd. De rapportage is kort en bondig en waar mogelijk in tabelvorm. Voor de rapportages wordt onderscheid gemaakt tussen locaties met meer en met minder dan 100 mg/kg ds aan asbest. Indien er een overschrijding van deze saneringsnorm is aangetroffen, dient een gespecificeerde uitvoeringsbegroting aan de rapportage te worden toegevoegd. Dit vormt dan de basis voor de feitelijke sanering.


Grondonderzoek nodig?

Heeft u een grondonderzoek nodig? Neem dan contact met ons op.


Recente projecten

Grondmechanica
mos mos Login